ICON GRUP

ICON GRUP

Enerji üretim tesisi inşaaların da, geniş teknik kadrosu ve ekipman gücü ile özellikle borulama, ekipman, izolasyon ve iskele işlerinde hizmet vermek üzere 2011 yılında kurulmuştur. Günümüze kadar, Ülkemiz de son yıllarda yapılan çoğunlukla termik santral projesi borulama işleri başta olmak üzere, doğal gaz ana hatları, şehir içi servis ve taşıyıcı hatları, demir çelik tesislerinde muhtelif gaz hatları (oksijen, azot, yüksek fırın gazı vb.) montaj işleri, ekipman montaj işleri, izolasyon ve iskele işleri, HES projelerin de hidromekanik ve elektromekanik montaj ve bakım işleri yapmıştır. Katıldığı projeler de yüksek kalite ve özverili çalışmaları ile müşterilerinin takdirlerini kazanarak maksimum performansa ulaşma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Firmamız 2011 yılın da başlamış olduğu borulama işlerin de; Mersin ili 2011 yılı etabı doğalgaz servis hatları ve ana hatları, yine aynı yılda Tarsus İlçesi ana hatları, Adıyaman ili ana hatları montajlarını tüm gereklilikleri (kaynak, kazı, dolgu, dokümantasyon, projelendirme ve testleri) ile tamamlamıştır.

2012 yılında Efor Endüstriyel ile Eren Enerji Çates Projesi kazan revizyon işlerini ve Yunus Emre Termik Santrali’nde ana buhar hatları montajlarını tamamlamıştır. Ülkemizde İlk defa gerçekleştirilen ikinci el termik santral projesi olan Çan II Termik Santrali’nde Main Steam, Hot Reheat, Cold Reheat ve Feedwater sistemleri başta olmak üzere türbin borulama montajını kusursuz olarak yapmış ve teslim etmiştir. Yine aynı projede kazan ECO ve RH sistemlerinin kaynak işlerini; kalite takip dokümantasyon ve test işlerini yaparak müşterisine teslim etmiştir.

Firmamız günümüzde Manisa bölgesinde Kolin Holding tarafından yapılan Soma Kolin Termik Santrali’nde ana yüklenicisi Efor Endüstriyel A.Ş. ‘nin çözüm ortağı olarak 2 ünite olan tesisin borulama işlerinin %70’ni gerçekleştirmektedir. 2017 yılı ikinci yarısından sonra 400 mavi yaka 80 kişilik alanında uzman beyaz yaka personeli ile müşterilerine kaliteli rekabetçi iş anlayışıyla sunmayı amaç edinmiştir.

2018 yılı itibariyle kuruluşundan itibaren ilke edindiği yenilikçi kaliteli rekabet anlayışı ile merkezimiz olan Kahramanmaraş İli ve çevresinde; doğalgaz iç tesisat projelendirme, montaj ve geniş ürün yelpazesi ile evsel-endüstriyel iklimlendirme sistemlerinin satış ve bakım-onarım hizmetlerini sunmaktadır. 2018 yılının ilk yarısında SOMA KOLİN TERMİK SANTRALİ’nde kapsamımızdaki boru montaj, test ve devreye alma işlerini devam ettirmekte olup, AKSA BOLU GÖYNÜK, ÇAN II TERMİK SANTRALİ projelerine sağladığımız teknik destek ve işgücü hizmetlerimizi müşteri memnuniyeti çerçevesinde sürdürmekteyiz. Endüstriyel tesislerde edindiğimiz tecrübelerimizi yenilikçi anlayışımızla BİO KÜTLE ve JES tesislerinde, borulama ekipman montaj test ve projelendirme hizmetlerini siz değerli müşterilerimize kaliteli rekabetçi iş anlayışı ile sunmaktayız.